O PROJEKCIE

Projekt „Zostań mecenasem” skierowany jest zarówno do studentów, jak i absolwentów prawa. Jego celem jest wsparcie młodych prawników w zdobywaniu pierwszego, cennego doświadczenia zawodowego.

W ramach „Zostań mecenasem” kancelaria przyjmie studentów czwartego oraz piątego roku prawa na płatne, 3-miesięczne praktyki oraz świeżo upieczonych absolwentów prawa, po egzaminie radcowskim bądź adwokackim, na aplikację.

Z okazji jubileuszu projektu, partnerem tegorocznej edycji została Fundacja Court Watch Polska, wydawca edukacyjnej gry planszowej „Prawopolis”. W ramach współpracy kilka egzemplarzy gry przekazanych zostanie uczestnikom projektu „Zostań mecenasem”.

O Fundacji Court Watch Polska

Logo Court Watch Polska

Fundacja dąży do tego, aby każdy, kto przekracza próg sądu w Polsce, był spokojny, że zostanie potraktowany sprawiedliwie i z szacunkiem. Dlatego co roku setki wolontariuszy Fundacji uczestniczą w rozprawach sądowych. Nie reprezentują oni żadnej ze stron, ale obserwują przebieg postępowania ze szczególnym uwzględnieniem pracy sędziów i pracowników sądu oraz sposobu, w jaki realizowane są prawa przysługujące uczestnikom postępowania, w jaki sposób są oni traktowani i w jakich warunkach stają przed sądem.

Wielokrotnie nagradzana: w 2016 roku Fundacja odebrała Nagrodę „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii „Dzieło” z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, a w maju 2018 roku jej założyciel i prezes zarządu – Bartosz Pilitowski otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Biznesu w kategorii „Działalność Społeczna”.

Więcej informacji o Fundacji: www.courtwatch.pl

powrót

ZOSTAŃ PRAKTYKANTEM

APLIKUJ

ZOSTAŃ
APLIKANTEM

APLIKUJ